Vaše 2% použijeme pre našich PSS v Hronove

logo hronov

2

Ako poukázať 2% (3%) Vašich daní

 

Postup krokov na poukázanie 2% (3%) pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov.

Dôležité termíny:

do 31. marca 2024 - Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami - Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania
do 30. apríla 2024 - Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane)

Ak ste pracovali aspoň 40 hodín ako dobrovoľník v roku 2023, máte možnosť venovať 3% z dane - požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali ako dobrovoľník o potvrdenie tejto práce.

Popis krokov pre venovanie 2% z dane
Zamestnanci:

Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
Najneskôr do 30. apríla 2024 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.

 

4. Minimálna čiastka ktorú nám môžete poukázať je 3,32 €.
Upozornenie: Ak poukazujete 3 %, povinnou prílohou sú aj Potvrdenia o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti (stačia kópie, originály si ponechajte).

Poznámky:

  • Do kolonky Rok: sa píše 2023
  • Čísla účtov prijímateľov nepotrebujete, ani ich nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na účty prijímateľov neprevádzate Vy, ale daňové úrady. Vy platíte celú daň daňovému úradu.
  • IČO sa do koloniek vypisuje zľava.
  • Môžete si vybrať len jedného príjimateľa 2% alebo 3%, sumu nemôžete rozdeliť medzi viacerých prijímateľov.
  • Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 3 mesiace na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali.

 

Adresa: Na Troskách 1635/3, 974 01 Banská Bystrica

IČO: 50892321

Právna forma: Nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby

IBAN číslo účtu: SK7911000000002947051045 / kód banky: 1100 (Tatra banka, a.s.)

 

POTVRDENIE O ZAPLATENÍ DANE Z PRÍJMOV ZO ZÁVISLEJ ČINNOSTI

VYHLÁSENIE o poukázaní sumy do výšky 2 % (3 %) zaplatenej dane

Tlačivo na poukázanie 2% (3%) zaplatenej dane pdf. súbor

 

 

V prípade akýchkoľvek nejasností a otázok nás kontaktujte:

+421 918 261 900

Prípadne mailom:

info@hronov.sk

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie