Naše služby

Ubytovanie

Ubytovanie

Domov seniorov HRONOV, poskytuje komplexnú celoročnú pobytovú sociálnu starostlivosť približne pre 40 prijímateľov. Ubytovanie možné v 14. jednolôžkových a 13. dvojlôžkových izbách so samostatnými hygienickými zariadeniami (WC, sprcha, umývadlo). Celý objekt je prispôsobený pre osoby s obmedzeným pohybom, t.j. je vybudovaný bezbariérovo.

Stravovanie

Stravovanie

Stravovanie je neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o prijímateľa v domove seniorov Hronov a je zabezpečené prípravou stravy v súlade so zásadami zdravej výživy, s prihliadnutím na vek a zdravotný stav prijímateľov, podľa stravných jednotiek a požiadaviek prijímateľov. Riadime sa materiálno-spotrebnými normami s odporúčaním týkajúcim sa zostavovania jedálnych lístkov a odporúčanými výživovými dávkami. Pripravovať budeme stravu racionálnu, hepatickú, bezlepkovú, redukčnú a individuálne diéty s obmedzeniami podľa potrieb prijímateľa. Strava bude energeticky a výživovo vyvážená s dostatkom ovocia a šalátov z čerstvej zeleniny. Strava sa prijímateľom bude podávať 5x denne, diabetikom 6x denne.

V domove seniorov Hronov je stravovanie považované za dôležitú súčasť kultúry, preto sa kladie dôraz na prostredie jedálne, potrebnú pohodu a pokoj so snahou rešpektovať individuálne nároky. Väčšina prijímateľov sa bude stravovať v priestrannej jedálni. Imobilným prijímateľom je podávaná strava na ubytovacom oddelení v čajových kuchynkách alebo priamo pri lôžku.

 

Ošetrovaťeľská starostlivosť

Ošetrovaťeľská starostlivosť

Prijímateľom bude poskytovaná 24 hodinová starostlivosť odborným personálom. V zariadení sa bude nachádzať ambulancia všeobecného lekára. Prijímatelia sociálnych služieb majú zabezpečenú pravidelnú zdravotnú starostlivosť priamo v zariadení prostredníctvom praktického lekára. Prijímateľom zostáva zachovaná slobodná voľba lekára.

Sociálne poradenstvo

Sociálne poradenstvo

Základné poradenstvo v sociálnej a právnej oblasti, ako i pri bežných problémoch každodenného života je poskytované sociálnou pracovníčkou. V prípade potreby špecializovaného sociálneho poradenstva a pri riešení problémov presahujúcich kompetencie bazálneho sociálneho poradenstva, je daný problém konzultovaný, resp. priamo riešený s odborníkmi z oblasti, ktorej sa týka.

Spoločenské aktivity a ergoterapeutické programy

Spoločenské aktivity a ergoterapeutické programy

Sociálna rehabilitácia je odborná činnosť na podporu sebestačnosti, samostatnosti, nezávislosti, na aktivizovanie schopností. V rámci sociálnej rehabilitácie prijímateľ absolvuje nácvik potrebných zručností.

Zameriavame sa na tieto oblasti rehabilitácie:

 • motorika (jemná, hrubá)
 • nacvičovanie techník na pamäť
 • sebaobsluha
 • pracovná terapia
 • zmyslová terapia
 • reč a komunikácia

Sociálnu rehabilitáciu zabezpečuje sociálny pracovník. Sociálnu rehabilitáciu zabezpečuje inštruktor sociálnej rehabilitácie. 

Jednou z veľmi dôležitých činností v našom zariadení je aktívne organizovanie voľného času prijímateľov, formou zmysluplnných aktivít, organizáciou voľného časuprijímateľov a činností rozvíjajúcich telesnú, psychickú a sociálnu zručnosť. Cieľom týchto aktivít je využívať účinky práce na liečenie chorého organizmu alebo narušenej psychiky. Všetky činnosti sú prispôsobené telesnému a psychickému stavu prijímateľa, ktorý sa môže slobodne rozhodnúť o účasti na aktivitách. Aktivity budú organizované a prispôsobované možnostiam a záujmom prijímateľov domova seniorov Hronov.

 

Upratovanie

Upratovanie

Upratovanie sa vykonáva denne, presne podľa schváleného Dezinfekčného a sanitačného programu vyškolenými zamestnancami.

 

Žehlenie a údržba bielizne a šatstva

Žehlenie a údržba bielizne a šatstva

O posteľnú bielizeň a osobné šatstvo našich klientov sa staráme priamo v našom zariadení, kde máme zriadenú práčovňu.

 

Úschova cenných vecí

Úschova cenných vecí

Domov seniorov Hronov vytvára podmienky na úschovu cenných vecí prijímateľa. V prípade, ak si to prijímateľ želá, pripravíme pre neho zmluvu o úschove cenností a na základe protokolu a preberieme zodpovednosť za jeho majetok. Zmluva o úschove cenných vecí musí byť vždy nielen ak si to prijímateeľ želá.

Bezkontaktná návštevná bunka

Bezkontaktná návštevná bunka

OZNAM A POKYNY PRE NÁVŠTEVY

Vzhľadom k aktuálnym obmedzeniam prijatým v súvislosti s vírusom COVID-19, sme zriadili bezkontaktnú návštevnú bunku mimo priestorov zariadenia sociálnych služieb. Miestnosť sa nachádza na prízemí budovy, v ktorej sídli aj zariadenie sociálnych služieb Hronov, so samostatným vchodom z bočnej strany budovy. Návšteva je od navštívenej osoby kompletne oddelená priehľadným plexisklom, čím je zaručená bezkontaktnosť a tým znemožnený prenos vírusu COVID-19.


Nariadenia a pokyny pri návšteve (COVID - 19):

 • možnosť návštevy výlučne po telefonickom objednaní
 • vstup len s vlastným rúškom, vlastnými rukavicami a bez zvýšenej teploty (nad 37 st. Celzia)
 • dĺžka návštevy je max. 30 min. denne pre jednu navštívenú osoby
 • počet osôb na návšteve – max. 2 osoby
 • každá návšteva sa nahlási na vrátnici zazvonením na zvonček, následne poverený personál zariadenia odomkne návštevnú bunku, pri odchode sa takisto nahlási na vrátnici zariadenia, že návšteva sa ukončila
 • objednávanie na návštevy len telefonicky na čísle: 0918 261 900 a možnosť návštevy len po potvrdení voľného termínu
 • ani počas návštevy nie je možné preberať či odovzdávať žiadne predmety pre prijímateľov
 • návštevné hodiny:pondelok – nedeľa od 9,00 do 10,30 hod. a od 14,00 do 19,00 hod., v 30 min. intervaloch. Posledná možná návšteva je v čase od 18: 30 hod.

V prípade, že nemôžete prísť na návštevu osobne alebo zdravotný stav navštívenej osoby jej neumožňuje prísť do návštevnej bunky, zriadili sme pre Vás možnosť online návštevy prostredníctvom aplikácie WhatsApp.


Kontakty
• WhatsApp: +421 918 261 900

Pokyny a pravidlá na online návštevu:

 • možnosť návštevy výlučne po telefonickom objednaní
 • dĺžka návštevy je max. 30 min.
 • objednávanie na online návštevu len telefonicky na čísle: 0918 261 900 a možnosť online návštevy len po potvrdení voľného termínu
 • návštevné hodiny: pondelok – nedeľa od 9,00 do 10,30 hod. a od 14,00 do 19,00 hod., v 30 min. intervaloch. Posledná možná návšteva je od 18: 30 hod.

Žiadame Vás o dodržiavanie všetkých nariadení súvisiacich s návštevou. Zároveň Vás prosíme o tolerantnosť, dochvíľnosť, aby sme boli schopní dodržať harmonogram návštev.

Ďakujeme za pochopenie.

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie