Stravovanie

Stravovanie je neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o klienta v domove seniorov Hronov a je zabezpečené prípravou stravy v súlade so zásadami zdravej výživy, s prihliadnutím na vek a zdravotný stav klientov, podľa stravných jednotiek a požiadaviek prijímateľov. Riadime sa materiálno-spotrebnými normami s odporúčaním týkajúcim sa zostavovania jedálnych lístkov a odporúčanými výživovými dávkami. Pripravovať budeme stravu racionálnu, hepatickú, bezlepkovú, redukčnú a individuálne diéty s obmedzeniami podľa potrieb klienta. Strava bude energeticky a výživovo vyvážená s dostatkom ovocia a šalátov z čerstvej zeleniny. Strava sa klientom bude podávať 5x denne, diabetikom 6x denne.

V domove seniorov Hronov je stravovanie považované za dôležitú súčasť kultúry, preto sa kladie dôraz na prostredie jedálne, potrebnú pohodu a pokoj so snahou rešpektovať individuálne nároky. Väčšina prijímateľov sa bude stravovať v priestrannej jedálni. Imobilným prijímateľom je podávaná strava na ubytovacom oddelení v čajových kuchynkách alebo priamo pri lôžku.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie